Powiatowa Komisja Wyborcza odmówiła rejestracji list kandydatów na radnych Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Komisja stwierdziła wiele błędów na przykład przy składaniu podpisów na listach poparcia.

 

Jako pierwsi pisaliśmy o zamieszaniu z listami wyborczymi Prawa i Sprawiedliwości. http://gryf24.pl/2018/09/19/blamaz-podslupskiego-pis-nie-bedzie-ich-w-wyborach/

Na stronie Powiatowej Komisji Wyborczej w Słupsku zamieszczono treść pięciu uchwał odmawiających rejestracji kandydatów PiS na radnych we wszystkich okręgach wyborczych. Dla przykładu na liście do okręgu wyborczego nr 5, czyli Ustki zabrakło wymaganej liczby kandydatów. Trzech z nich wycofało się tuż przed rejestracją list. W okręgu nr 2., czyli gminach Główczyce, Smołdzino i Ustka stwierdzono nieprawidłowości związane z podpisami. – W trakcie badania zgłoszenia Powiatowa Komisja Wyborcza stwierdziła, że 192 podpisy spełniają wymogi. Stwierdzono następujące błędy: co do 8 podpisów stwierdzono błąd PESEL, do 14 błąd adresu zamieszkania, co do 6 podpisów stwierdzono powtórzenie. Zgodnie z art. 457§3 Kodeksu Wyborczego każda lista w wyborach do rad powiatu powinna być poparta co najmniej 200 podpisami – czytamy w uchwale nr 6 PKW w Słupsku.

Podobne błędy związane z podpisami stwierdzono pod listą w okręgu wyborczym nr1., czyli gminach Debnica Kaszubska,. Damnica i Potęgowo. Również popisy nie były prawidłowe w okręgu nr 4, czyli gminach Kępice i Kobylnica..Tylko 183 podpisy spełniały wymogi formalne w okręgu nr 3., czyli gminie Słupsk.

Na razie nikt z działaczy powiatowych PiS nie chce komentować sprawy

Udostępnij.