Teatralne święto i dobra muzyka na imprezach towarzyszących, kinowe przeboje dla najmłodszych, ale także coś dla miłośników jazzu – nadchodzący weekend z pewnością nie będzie nudny.

W każdy czwartek w Nawigatorze Po godzinach prezentujemy przegląd najważniejszych wydarzeń w najbliższy weekend. Jesteśmy przekonani, że to kolejna nasza propozycja, którą docenicie za użyteczność. Pamiętajcie, że zawsze możecie sprawdzić imprezy w naszym Kalendarium Po godzinach.

Festiwal Scena Wolności

Kulturalny weekend tym razem zaczyna się wcześniej, a to za sprawą Festiwalu Scena Wolności w Nowym Teatrze.

„Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest idealną okazją do zastanowienia się nad kondycją naszego społeczeństwa i pokazania nowoczesnej formy patriotyzmu” – pisze w zaproszeniu na festiwalowe wydarzenia Dominik Nowak, dyrektor słupskiej sceny.

Niezależnie od kontrowersji, jakie budzi festiwal, to z pewnością jest on świętem miłośników teatru na Pomorzu Środkowym.

W czwartek w ramach Festiwalu zobaczymy „Carycę Katarzynę” w wykonaniu aktorów Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach. To spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych, który zmusza do zastanowienia się nad „twórcami narracji przeszłości”. http://gryf24.pl/wydarzenia/caryca-katarzyna-festiwal-scena-wolnosci/

W piątek opolski teatr przedstawi „Zakonnice odchodzą po cichu”, którego tematem jest powołanie, rozumiane zarówno w kontekście sacrum jak i profanum. „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” to z kolei propozycja słupskiego zespołu na piątkowy wieczór.

W sobotę festiwal na chwilę przenosi się do Tęczy, gdzie zobaczymy Trololo, mówiący o cyberprzemocy i ofiarach hejterów.

Później – już na scenach przy ul. Jana Pawła II – głośne „Lubiewo”  (Teatr Nowy Proxima w Krakowie) oraz „Kochanie zabiłam nasze koty” (Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie).

Punkt kulminacyjny festiwalu w niedzielę. Na scenie Teatru Rondo punk-rockowy „Czekamy na Sygnał” Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. J. Słowackiego w Koszalinie. Na małej scenie z kolei „Dyktanda” (Teatr Barakah w Krakowie), a wieczorem na dużej scenie najbardziej kontrowersyjny spektakl, czyli „Klątwa” Teatru Powszechnego im. Z. Hübnera w Warszawie.

Imprezę zakończy uroczysta gala z wręczeniem nagród – Bursztynowych niedźwiedzi (wzorowanych na neolitycznej figurce znalezionej ponad wiek temu w okolicy Słupska). Jury przyzna nagrody najlepszemu spektaklowi festiwalu, oraz najlepszej aktorce i najlepszemu aktorowi. Swojego zwycięzcę wyłoni też festiwalowa publiczność.

mat. prasowe/fot. Aga Murak, stylizacja Hanka Podraza

Festiwalowe granie w Dom Ówce

Klubem festiwalowym jest Dom Ówka. Tam w czwartek szymonmówi, czyli projekt wokalisty, kompozytora i tekściarza Szymona Żurawskiego. Tworzy piosenki inspirowane filmami i komiksami, a potem wyśpiewuję je wysokim, nieoczywistym wokalem. W piątek „Ze Velocipedes”, czyli połączenie muzyki z wizualną prezentacją romantycznej wizji schyłku XIX i początku XX wieku.

W sobotę rządzą kobiety. Gang Śródmieście tworzy współczesne protestsongi na podstawie historii, które wysyłają mu w mailach kobiety, dzieląc się swoimi przeżyciami. To trzeba usłyszeć!

Kino dzieci

Osiem filmów, z czego aż pięć to polskie premiery, znalazło się w konkursie filmów pełnometrażowych 5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Widzowie Kina Rejs w Słupsku zobaczą trzy animacje i pięć filmów aktorskich,  spośród których wybiorą najlepszy w ogólnopolskim głosowaniu. Seanse w sobotę i niedzielę.

mat. prasowe

Artur Dutkiewicz TRIO w Antrakcie

W niedzielny wieczór na koncert Artur Dutkiewicz Trio zaprasza Kawiarnia Artystyczna Antrakt. Dutkiewicz to pianista jazzowy i kompozytor, nazywany „Ambasadorem jazzu”.

Jest jednym z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych. Wystąpił w ponad 60 kraajach – od USA przez Europę, Afrykę po Chiny, Australię i Nową Zelandię.

Ważne! Kult odwołuje koncert

Niestety 19 września zespół poinformował w mediach społecznościowych, że jest zmuszony odwołać koncert w Słupsku z winy organizatora. Impreza miała odbyć się 26 października. http://gryf24.pl/wydarzenia/kult-pomaranczowa-trasa-2018/

W każdy czwartek w Nawigatorze Po godzinach prezentujemy przegląd najważniejszych wydarzeń w najbliższy weekend. Jesteśmy przekonani, że to kolejna nasza propozycja, którą docenicie za użyteczność. Pamiętajcie, że zawsze możecie sprawdzić imprezy w naszym Kalendarium Po godzinach.

Udostępnij.