Krzysztof Tomasik, słupski fotoreporter, odebrał w Gdańsku nagrodę w konkursie Gdańsk Press Photo 2018.

Nagrodzone zdjęcie fot. Krzysztof Tomasik

Pomorski Konkurs Fotografii Prasowej Gdańsk Press Photo 2018 im. Zbigniewa Kosycarza jest organizowany od 22 lat. Co roku jury wybiera najlepsze fotografie w sześciu kategoriach: wydarzenie, ludzie, kultura, sport, życie i świat wokół nas, fotografia spoza regionu oraz laureata Grand Prix konkursu. Tym razem na konkurs 951 zdjęć nadesłało 51 autorów. Wśród nich słupszczanin Krzysztof Tomasik. I właśnie jego fotografia pt. Bełchatów zdobyła nagrodę w kategorii fotografia spoza regionu.
– To zdjęcie zrobione w lutym, gdy autokarem z cheerleaderkami Maxi Słupsk przejeżdżaliśmy w pobliżu elektrowni w Bełchatowie. Dziewczyny spały zmęczone treningami, a za oknem autokaru pojawiły się budzące niepokój dymy z elektrowni. To była chwila, gdy chwyciłem za aparat i nacisnąłem spust migawki. Nawet nie zdążyłem sprawdzić parametrów ekspozycji. W takich sytuacjach od razu, zanim spojrzy się na efekt, wiadomo, że zdjęcie jest wyjątkowe – mówi Krzysiek.

fot. Hubert Tomasik

Krzysztof to nauczyciel fotografii w słupskim drzewniaku, prowadzi również pracownicę fotograficzną w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej oraz jest fotoreporterem który robi zdjęcia między innymi dla naszego portalu gryf24.pl
Krzysztof Tomasik nagrodę odebrał w gdańskim Nadbałtyckim Centrum Kultury, które wraz z Kosycarz Foto Press jest organizatorem konkursu. Patronat nad nim objęli i nagrody ufundowali: marszałek województwa pomorskiego oraz prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni.
Wystawę zdjęć laureatów w NCK można oglądać do końca września.


Wyniki XXII Pomorskiego Konkursu Fotografii Prasowej Gdańsk Press Photo 2018 im. Zbigniewa Kosycarza:

Grand Prix: Daniel Frymark, „Nawałnica” – fotoreportaż
Kategoria „Wydarzenie”: nagroda – Mirosław Pieślak, „Skutki nawałnicy” – fotoreportaż
Kategoria „Kultura”: wyróżnienie – Anna Rezulak, „Tymon Tymański i Michał Jan Ciesielski”;
Kategoria „Ludzie”: nagroda – ex aequo Łukasz Dejnarowicz , „Donald Tusk” oraz Adam Warżawa, „Antoni Macierewicz”, wyróżnienie – Renata Dąbrowska, „,Prof. Jerzy Limon”
Kategoria „Życie i świat wokół nas”: nagroda – Anna Jakubowska, „Gdańsk ul. Długa”, wyróżnienia – Aleksander Knitter, „Chojnice. Warsztaty, podczas których dzieci poznają zwyczaje nietoperzy” , Elwira Kruszelnicka – „Relacja on-line”
Kategoria „Fotografia spoza regionu”: nagroda – Krzysztof Tomasik, „Bełchatów”, wyróżnienie – Rafał Wojczal, „Chiatura”
Kategoria „Sport”: nagroda – Mirosław Pieślak, „Zawodnicy triathlonu podczas startu do wody”, wyróżnienie – Mirosław Pieślak, „Nadole. Zawodnicy triathlonu podczas pokonywania dystansu pływackiego”.

 

Udostępnij.