Powstał komitet przeciwników i komitet zwolenników wystawienia w Słupsku „Klatwy”. Do słupskiego sądu wpłynęły dwa wnioski z zadaniem zablokowania przedstawienia. Do wystwienia sztuki pozostały blisko dwa tygodnie.

 

Autorzy sądowych wniosków chcą sądowego zablokowania wystawienia „Klątwy”.  Ich zdaniem może dojść do obrazy uczuć religijnych. Ponadto zaznaczają, że obaj wnioskodawcy mają zamiar wnieść pozwy o naruszenie dóbr osobistych i obrazę uczuć religijnych. Słupski sąd zajmie się rozpatrzeniem obu wniosków na niejawnych posiedzeniach.

Od decyzję sądu spokojny jest Dominik Nowak, dyrektor Teatru Nowego im. Witkacego, który jest organizatorem przedstawienia. – Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nikt tej sztuki nie widział, a dyskusja na jej temat jest ogromna. Szanuję zdanie oponentów, ale oni chyba nie szanują prawa do tego, że jeżeli ktoś chce zobaczyć tę sztukę to może to zrobić. To jest jedyna okazja do zobaczenia jej w Słupsku. „Klątwa” jest zdecydowanie jednym z najwybitniejszych przedstawień ostatnich lat – mówi dyrektor teatru

Bilety na sztukę zostały dawno już wyprzedane.

Festiwal Scena Wolności rozpocznie się 20 września. Przez cztery dni na trzech słupskich scenach wystawionych będzie dziesięć przedstawień. Festiwalowi towarzyszyć będą także koncerty, warsztaty, spotkania i inne przedsięwzięcia artystyczne.

 

Udostępnij.