Do końca sierpnia ma trwać pikieta przed słupskim ratuszem przeciwko wystawieniu w Słupsku kontrowersyjnej sztuki „Klątwa”. Środowiska prawicowe mówią, że słupszczanie są przeciwni tej sztuce. Jednak jak się okazuje na pikiecie przed ratuszem pojawiła się… jedna osoba. 

Jednoosobowa pikieta w postaci kobiety w średnim wieku zwraca na siebie uwagę niewielkim transparentem z wypisanymi hasłami przeciwko Klątwie. Przed wejściem do słupskiego ratusza zaczepia przechodniów rozdając im ulotki i próbując nawiązać rozmowę i przekonać do swojego zdania. Z szacunku dla jej odwagi i zaangażowania publikujemy pełną treść ulotki:

„HAŃBA. Prezydent Słupska R. Biedroń na świętowanie 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę dopuszcza najbardziej zdegenerowane, pasożytnicze i szkodliwe elity artystyczne, które sprowadziły sztukę do poziomu rynsztoka, aby opluły i sponiewierały Krzyż oraz Św. Jana Pawła II – Honorowego Obywatela Miasta Słupska w spektaklu „Klątwa” w dniu 23 września 2018r. Przecz z „Klątwą”. STOP PRZEMOCY AGRESJI PONIŻANIU CHAMSTWU” Pod ulotką podpis: Społeczny Komitet „Nie pozwolimy pluć nam w twarz”

Z treści ulotki wynika, że pikieta ma trwać do 31 sierpnia.

Więcej o przeciwnikach i zwolennikach „Klątwy” piszemy tu: http://gryf24.pl/2018/08/06/biedron-broni-klatwy-w-slupsku-pis-chce-jej-odwolania/

Spektakl w reżyserii Oliviera Frljicia jest oparty na motywach dramatu Stanisława Wyspiańskiego, nie brakuje w nim odwołań do czasów nam współczesnych. W Nowym Teatrze w Słupku ma być wystawiona 23 września w ramach festiwalu „Scena Wolności”. Bilety na „Klątwę” cieszą się dużym zainteresowaniem.

 

Udostępnij.