W sobotę, 18 sierpnia, o godzinie 15. w Miejscowości Bronowo (gm. Kępice) rozpocznie się V Pomorski Piknik Drezynowy. W programie m.in. przejażdżki drezynami różnych typów oraz szereg atrakcji dla całej rodziny. 

To już piąta edycja sztandarowej imprezy organizowanej przez Słupską Powiatową Kolej Drezynową dla mieszkańców i turystów. Początek godz. 15. na stacyjce drezynowej w Bronowie. W programie m.in. przejażdżki drezynami (różne typy w tym: spalinowa, ręczna, elektryczna), wystawa drezyn, zabawy i animacje dla dzieci, historia kolei w gminie Kępice, wystawa fotografii Jana Maziejuka, zabawa taneczna, bufet i wiele innych.

Słupska Powiatowa Kolej Drezynowa to grupa miłośników kolei, która reaktywuje i utrzymuje na własny koszt 20-kilometrowy fragment linii kolejowej nr 212 (Korzybie-Zieniń) i zmierza do jej reaktywacji razem z miłośnikami kolei z Bytowa (Kolej Drezynowa w Bytowie), którzy działają na drugiej części szlaku nr 212. . Dochód z imprezy jest w całości przeznaczony na ratowanie linii kolejowej.

 

 

 

Udostępnij.