Torby ratownicze do udzielania pierwszej pomocy i przenośne zestawy oświetleniowe trafiły do sześciu jednostek OSP z Gminy Kobylnica. Zakup wyposażenia o wartości około 37 tysięcy złotych był możliwy dzięki środkom przyznanym z Funduszu Sprawiedliwości. 

Tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, które działają na terenie Gminy Kobylnica, dwukrotnie uzupełniały swoje wyposażenie o nowoczesny sprzęt. Pod koniec czerwca, dzięki projektowi realizowanemu w partnerstwie z trzema samorządami, w remizach i wozach strażackich pojawił się sprzęt o wartości około 865 tysięcy złotych. Dzięki tym środkom zakupiono m.in.: przecinarki spalinowe, wyciągarki samochodowe, hydrauliczne wyposażenie ratownicze i motopompy.

13 sierpnia strażacy-ochotnicy z Gminy Kobylnica znów wzbogacili się o nowy sprzęt, który ma im pomóc w jeszcze skuteczniejszym pełnieniu codziennej służby. Tym razem starania samorządu zaowocowały pozyskaniem pieniędzy z ogólnopolskiego Funduszu Sprawiedliwości. Do sześciu jednostek trafił sprzęt o wartości ok. 37 tysięcy złotych.

Jednostki w Lubuniu, Sycewicach i Wrzącej otrzymały torby ratownicze R1 do udzielania pierwszej pomocy. Strażacy z Sierakowa, Kruszyny i Lulemina zostali wyposażeni w przenośne zestawy oświetleniowe – mówi wójt Gminy Kobylnica, Leszek Kuliński. – Kolejny sukces w naszych staraniach jest dowodem tego, że nieustannie myślimy o bezpieczeństwie naszych mieszkańców.

Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, działa od września 2017 r. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw.

 

zródło gmina Kobylnica

fot. gmina Kobylnica

fot. gmina Kobylnica

Udostępnij.