Patrol policji w Ustce „na gorącym uczynku” zatrzymał dwóch pijanych turystów, którzy ukradli trzy koła ratunkowe z usteckiego portu. Sprawcy, którymi okazali się 18 i 19-letni mieszkańcy województwa łódzkiego w chwili zatrzymania byli pijani. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty kradzieży. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ustki zajmowali się sprawą zaginięcia dwóch kół ratunkowych z usteckiego port, do którego doszło na początku sierpnia. W związku z tym, mundurowi w trakcie służby otrzymali zadanie aby zwracać uwagę min. na wszelkie podejrzane zachowania. We czwartek około godziny trzeciej w nocy, jeden z patroli zgłosił dyżurnemu właśnie taką sytuację. Funkcjonariusze na terenie portu w Ustce zauważyli dwóch mężczyzn niosących pomarańczowe koła ratunkowe. Partol natychmiast podjął interwencję zatrzymując podejrzewanych mężczyzn. Okazało się, że to dwaj mieszkańcy województwa łódzkiego w wieku 18 i 19 lat.

 

Obaj byli pijani i jak się po chwili okazało koła przed chwilą ukradli z jednego z przycumowanych kutrów i uchwytów na molo. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty kradzieży. Swoje zachowanie tłumaczyli wypitym alkoholem i wakacyjnym nastrojem. Teraz muszą liczyć się z konsekwencjami swojego wybryku. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek funkcjonariusze przekazali skradzione koła bosmanowi usteckiego portu. Ich wartość wyceniono na 750 złotych.

 

zródło Policja Słupsk

Udostępnij.