Studenci Legii Akademickiej zakończyli szkolenie. Dzisiaj odbył się uroczysty apel z tej okazji w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.

106 żołnierzy, którzy pomyślnie przeszli przez 2 etapy szkolenia, zostali mianowani na stopień kaprala rezerwy. Kmdr por. Tomasz Kosakowski, pełniący obowiązki komendanta CSMW, wręczył studentom świadectwa ukończenia szkolenia podoficerskiego i mianowania na stopień kaprala rezerwy. W swoim przemówieniu podkreślił zaangażowanie wszystkich obecnych w intensywny proces szkolenia, który obejmował 11 godzin zajęć w dni robocze i 6 godzinny cykl zajęć.

 

Zkończenie szkolenia studentów zostało poprzedzone egzaminem. Przystąpiło do niego 122 żołnierzy-studentów. Celem egzaminu była ogólna ocena poziomu wyszkolenia oraz  stopnia opanowania materiału, ujętego w „Programie szkolenia modułu podoficerskiego do realizacji edukacji wojskowej w ramach Legii Akademickiej”. Egzamin składał się z 2 etapów. Pierwszy etap został przeprowadzony w formie teoretycznej i składał się przedmiotów takich jak: metodyka szkolenia wojskowego, regulaminy, taktyka, szkolenie strzeleckie, przywództwo wojskowe, łączność, terenoznawstwo, zabezpieczenie medyczne działań bojowych, szkolenie inżynieryjno-saperskie, obrona przed bronią masowego rażenia, szkolenie prawne. Zaliczenie pierwszego etapu warunkowało przystąpienie do drugiego etapu, który obejmował umiejętności praktyczne żołnierza występującego w charakterze instruktora.

Już 12 sierpnia, rozpocznie się II turnus szkoleniowy studentów Legii Akademickiej, który zakończy tę formę służby wojskowej organizowaną w bieżącym roku
w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej.

zródło CSMW w Ustce

Udostępnij.