Według uzyskanych przez Gryf24.pl informacji  Robert Biedroń, prezydent Słupska podjął już decyzję co do przyszłego kandydata na stanowisko prezydenta Słupska. Najprawdopodobniej wkrótce ogłosi swoje poparcie dla Krystyny Danileckiej Wojewódzkiej. 

 Jak wynika z ustaleń dziennikarzy portalu Gryf24.pl obecny prezydent Słupska poprze swoją obecną zastępczynię w walce o fotel prezydenta Słupska w wyborach samorządowych, które odbędą się jesienią tego roku.

– To już postanowione. Robert zajmie się przygotowywaniem nowego ruchu politycznego, a na swoją następczynię namaści Krystynę Danilecką Wojewódzką obecną wiceprezydent Słupska – mówi nasz informator z najbliższego otoczenia prezydenta Biedronia. – Decyzja już zapadła dość dawno, ale do  rozstrzygnięcia pozostała kwestia, czy Pani Krystyna wystartuje od razu na prezydenta czy dopiero w wyborach uzupełniających po rezygnacji Roberta z mandatu podczas kampanii parlamentarnej.

Krystyna Danilecka-Wojewódzka wpisuje się w nowoczesne, „parytetowe” emploi Roberta Biedronia  – ma stworzyć pozór że stawia na kobiety, choć w obecnym gabinecie tego nie widać.

Robert Biedroń , jak i ludzie z jego otoczenia już rozpoczęli w Internecie  kampanię mającą promować nową kandydatkę obozu Biedronia. Do tego celu reaktywowano starą, dawno nie aktualizowaną  stronę Krystyny Danileckiej Wojewódzkiej na portalu Facebook, do „polubienia” tej strony namawia zarówno Robert Biedroń osobiście jak i jego partner Krzysztof Śmiszek, który zamieścił następujący wpis, kierując go między innymi do Magdaleny Środy:

Krystyna Danilecka-Wojewódzka to osoba, którą śmiało mogę nazwać samorządową patriotką! Kobiety do polityki? Tak! Magdalena Środa, co ty na to? Takich liderek nam trzeba, co?”

 Na opcję poparcia KDW w jako kandydatki Biedronia na fotel prezydenta Słupska wskazuje też artykuł z najnowszego numeru tygodnika Polityka.

Zapytaliśmy wprost panią wiceprezydent o to czy będzie kandydowała na fotel prezydenta Słupska.

Moja wzmożona aktywność w internecie promująca moją osobę wynika wyłącznie z tego, że mam zamiar kandydować do Rady Miejskiej, a nie na prezydenta – odpowiedziała Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Przypomnijmy, Krystyna Danilecka Wojewódzka to była nauczycielka, zamieszkała w gminie Ustka wieloletnia dyrektor słupskiego I Liceum Ogólnokształcącego. W czasie kampanii wyborczej nie popierała Roberta Biedronia, dużym zaskoczeniem okazał się więc przed czterema laty jej nominacja na stanowisko wiceprezydent miasta w gabinecie Biedronia.  Krystyna Danilecka-Wojewódzka to także wieloletnia szefowa klubu radnych, przyjaciel i prawa ręka Macieja Kobylińskiego – poprzedniego prezydenta.

 Jako osoba zaufana i pełniąca ważne funkcje u obu ostatnich prezydentów ponosi odpowiedzialność  za obecny stan miasta. Była także radną RN. W poprzedniej kadencji po niekorzystnych wyrokach sądowych zrezygnowała z zasiadania w Radzie Miasta.

 http://gryf24.pl/2014/03/14/krystyna-danilecka-wojewodzka-przegrala-sadzie-oddac-diety/

http://gryf24.pl/2014/02/12/pilne-krystyna-danielecka-wojewodzka-zrezygnowala-mandatu-radnej/

Ostatnio głośnym echem odbiła się sprawa nie wydania przez słupski Ratusz zezwolenia na linię komunikacyjną Słupsk – Ustka  dla nowej firmy, która konkurowałaby m.in.  z firmą NORD EXPRESS należącą do  męża pani wiceprezydent, w której poprzednio pełniła funkcję wiceprezesa i której była współudziałowcem. Czytaj więcej: http://gryf24.pl/2018/07/19/slupsk-przegral-zaplaca-podatnicy-przypominamy-historie-wojny-na-drodze/

Udostępnij.