Robert Biedroń wystąpił z wnioskiem o obniżenie swojej pensji o 20 procent. Wniosek podpisała jego zastępczyni.

Kilka tygodni temu słupscy radni debatowali na temat obniżki pensji dla Roberta Biedronia. Taki wymóg przed samorządowcami postawił rząd swoim rozporządzeniem. Była to reakcja władz Prawa i Sprawiedliwości na wysokie nagrody przyznane członkom rządu. Słupscy radni nie zgodzili się na zmniejszenie wynagrodzenie prezydenta.

Teraz Biedroń sam zdecydował się na obniżenie wypłaty. – Nie chcę, żeby urzędnicy w ratuszu ponosili konsekwencje karne i dyscyplinarne, za nieodpowiedzialne decyzje Kaczyńskiego. Zostałem do tego zmuszony przez PiS, żeby uchronić innych przed konsekwencjami populizmu partii władzy– mówi Robert Biedroń.

Prezydent za miesiąc lipiec otrzymał wynagrodzenie pomniejszone o 1.140 złotych brutto, z czego wynagrodzenie zasadnicze zostało pomniejszone o kwotę 1.000 złotych brutto, natomiast dodatek przysługujący z tytułu stażu pracy zmniejszył się o 140 złotych brutto.

Robert Biedroń do lipca 2018 roku otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 8.041,84 zł netto, natomiast obecne wynagrodzenie wynosi 7.247,67 zł netto – mówi Patryk Janczewski z Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Udostępnij.