Ponad milion złotych kosztowało wybudowanie nowych ścieżek spacerowych w rejonie ulic Rybackiej i Wczasowej. Inwestycja w dużej mierze finansowana była ze środków unijnych.

 

Równolegle trwały tam dwie inwestycje. Pierwsza zrealizowana została w ramach projektu „Ochrona, rewaloryzacja i zabezpieczenie obszarów cennych przyrodniczo w Uzdrowiskach woj. Pomorskiego”, prowadzonego wspólnie z miastem Sopot. Koszt inwestycji to ponad milion złotych z czego 77,5% zostanie dofinansowane ze środków unijnych, pozyskanych przez Miasto Ustka. Była to ostatnia część prac wykonana w ramach tego projektu. Dzięki niemu zagospodarowany został teren wokół tzw. Stawku Upiorów, powstały też dojścia do plaż po stronie zachodniej oraz ścieżki w lesie za ulicą Wczasową.

 

Druga inwestycja na ulicy Rybackiej sfinansowana została ze środków własnych miasta. W jej ramach, za kwotę miliona złotych, wybudowano część jezdni oraz fragment ścieżki rowerowej. W ten sposób ulica Rybacka w tym rejonie zyskała estetyczny wygląd. Powstała wzdłuż niej bezpieczna ścieżka rowerowa, z której już licznie korzystają turyści. W jej pobliżu zasadzono 40 miododajnych głogów, drzewa w przyszłym roku będą pięknie kwitły.

 

Wzdłuż ścieżek jest wiele ławek, na których można wypocząć. Nad wydmami wybudowano urokliwe mostki. W okolicy tzw. patelni, także w ramach projektu, powstała wiata ze stołami do biesiadowania. Obok niej ustawiono stojaki na rowery. A na samej wydmie Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował boisko do piłki siatkowej oraz nożnej.

Urząd Miasta w Ustce

Udostępnij.