Otwarcie Fish Marketu, czyli targu rybnego było jednym z głównych punktów obchodów Dni Morza w Ustce. Fish Market to nie tylko punkt w porcie, ale także aplikacja na telefon, dzięki można uzyskać informacje o dostawach świeżych śledzi, dorszy i innych ryb

Targ powstał w samym porcie. Dostęp do niego mają wszyscy chętni. Aplikacja mobilna Fishmarket Ustka dostępna w sklepach App Store oraz Google play. Działa na wszystkich urządzeniach mobilnych wykorzystujących system Android, Apple iOS. Dodatkowo rybkę zamówić można także ze strony www.fishmarket.ustka.pl.

Głównym jej założeniem jest publikacja informacji na temat terminu sprzedaży przez rybaków świeżej ryby. Dzięki aplikacji można także składać zamówienia. Na stronie głównej aplikacji znajdziemy m.in. takie informacje jak: numer kutra oraz imię i nazwisko rybaka wraz z kontaktem do niego, przewidywaną godzinę sprzedaży, ilość dostępnej ryby dla każdego gatunku osobno, cenę za kilogram.

Dodatkowo dzięki aplikacji można zapoznać się z okresami połowowymi danych gatunków ryb z ich graficznymi opisami oraz charakterystyką rybaków korzystających z aplikacji. Ponadto będzie można tam znaleźć terminy i programy imprez na targu rybnym oraz w mieście,  a także informację na temat otwarcia kładki, a smakosze znajdą w aplikacji przepisy na potrawy z ryb.

Swoją zakładkę mają także restauratorzy. W aplikacji, bowiem zamieszczona zostanie w najbliższym czasie lista obiektów zaopatrujących się na rynku rybnym.

 

Udostępnij.