Pierwszy etap budowy Centrum Tenisowego i projekt Alpha Aktywni to zwycięzcy czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego w Ustce. Do podziału jest pół miliona złotych.

W głosowaniu wzięło udział 1835 mieszkańców miasta, z czego 1721 osób zagłosowało elektronicznie, a 114 tradycyjnie w punktach do głosowania. Władze miasta dziękują mieszkańcom za wszystkie ciekawe projekty i aktywność w głosowaniu. Podziękowania samorządowcy składają również członkom zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego, w szczególności: Jadwidze Jędrzychowskiej, Krystynie Ginter, Ireneuszowi Wesołowskiemu, Bogumiłowi Szomborgowi, Jackowi Traczykowi, Pawłowi Basińskiemu.

W ramach tak zwanych zadań inwestycyjnych ustczanie zdecydowali, że przeznaczą 400 tysięcy złotych na budowę 1 etapu Centrum Tenisowego. Zadanie zakłada budowę na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji minimum czterech kortów tenisowych o nawierzchni ceglanej z oświetleniem i instalacją do zraszania oraz dwóch trybun na korcie głównym.

W ramach zadań społecznych realizowany będzie projekt Alpha aktywni. To nowatorski projekt stworzenia dwóch eventów: Eko spływu rzeką Słupią dla płetwonurków, kajakarzy i innych miłośników środowiska wodnego

ołączony ze sprzątaniem rzeki oraz „Nie pękaj! Ratuj!” – praktycznych warsztatów dla mieszkańców na temat bezpiecznej zimy, czyli co robić gdy pęka lód. Eko spływ miałby odbyć się wiosną, udział może wziąć każdy chętny. Każdy kto dotrze na metę otrzyma pamiątkowy medal.  Warsztaty „Nie pękaj! Ratuj!” to praktyczne, otwarte zajęcia  dla dzieci i dorosłych. Projekty będą realizowane w 2019 roku. Szczegółowe wyniki głosowania dostępne są na stronie: ustka.wybiera.pl

 

Udostępnij.