Chór Pasjonata z Siemianic pod dyrekcją Pani Lilianny Zdolińskiej dał popisowy koncert z jubileuszu innego zespołu. Półwiecze działalności świętuje Wojskowy Zespół Wokalny Wiarusy

Chór Pasjonata umilił czas wypoczynku licznie przybyłym gościom do Amfiteatru Leśnego Kota. Podczas Pikniku z „Wiarusami” został zaprezentowany bogaty repertuar pieśni biesiadnych. Publiczność wtórowała podczas wykonywania pieśni żeglarskiej i greckiej, a radosne wykonanie „Bałkanicy” poderwało zgromadzonych do tańca. Występy były bardzo udane, zostaliśmy niezwykle miło przyjęci przez organizatorów i zgromadzonych gości.

Chór systematycznie powiększa swój repertuar o nowe pieśni biesiadne, kolędy, pastorałki, muzykę dawną, gospel oraz pieśni patriotyczne. Na początku czerwca chórzyści byli na warsztatach technicznych poprawiających emisję głosu oraz poszerzających repertuar o najnowsze polskie i światowe hity. Z nadzieją sukcesów chór wyruszy w nowy sezon po wakacjach. Z nadzieją sukcesów chór wyruszy w nowy sezon po wakacjach.

Oprócz chóru „Pasjonata” i jubilatów „Wiarusów” w lasku Północnym usłyszeć można było chór Słupskiego Uniwersytetu III Wieku „Seniores Cantates”, prowadzony przez Rafała Przybyło, a także zespół wokalny „Świtezianki”, działający podobnie jak Pasjonata przy Gminnym Ośrodku Kultury w Głobinie. Zespół „Świtezianki” do występu przygotowuje dyrygent Jolanta Otwinowska. Występujący ze swoim repertuarem zespół wokalny „Ale Babki”, prowadzony przez Elżbietę Stec, działający przy Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Na zakończenie wystąpiła Karolina Keler i ponownie „Wiarusy”. Zgromadzeni goście ocenili piknik jako bardzo udany.

Opracowała Jolanta Czerwiakowska

zdj. Aleksander Czerwiakowski i Ryszard Bednarz

 

Udostępnij.