W piątek, 29 czerwca mieszkańcy Słupska będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji dermatologicznych oraz badań USG piersi i jąder. Akcja odbędzie się w godzinach 13.00-21.00 na Placu Zwycięstwa.

Fundacja Rak’n’Roll wraz z Nationale-Nederlanden chcą przypomnieć mieszkańcom Słupska o zdrowych nawykach, umożliwiając im skorzystanie z bezpłatnej konsultacji specjalistów.  Badania odbywać się będą 29 czerwca w specjalnie przeznaczonym do tego Medbusie, który stanie na Placu Zwycięstwa. W czterech gabinetach będzie można skorzystać z wizyty u dermatologa i zbadać znamiona skórne, a także wykonać USG piersi bądź jąder. Liczba miejsc jest ograniczona – w ciągu całego dnia akcji lekarze mogą przebadać około 160 pacjentów. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy – wystarczy przyjść na miejsce wydarzenia. Wszystkie badania są bezpłatne i dostępne w godzinach 13.00 – 21.00.

W Rak’n’Rollu profilaktyka to badania potwierdzające zdrowie. Jednak wielu osobom kojarzą się z wykrywaniem choroby. Przy takim podejściu naturalnym następstwem jest strach, bo przecież nikt z nas nie chce być chory. Do tego dochodzi wstyd i brak wiedzy jak badanie wygląda. Taki zestaw obaw sprawia, że łatwo zrezygnować – mówi Joanna Rokoszewska-Łojko, Dyrektor Zarządzająca Fundacji Rak’n’Roll. – Wiemy też, że dla osób, które nigdy się nie badały najtrudniejszy jest pierwszy raz. Dlatego angażujemy się w akcje bezpłatnych badań, bo wierzymy, że dobre doświadczenie pomaga wyrobić nawyk dbania i regularnego potwierdzania zdrowia.

Jako firma ubezpieczeniowa, od lat troszczymy się o zdrowie i życie Polaków. Dlatego też cały czas angażujemy się w akcje prozdrowotne, jak choćby Światowy Dzień Walki z Rakiem, podczas którego zorganizowaliśmy bezpłatne badania dla mieszkańców Bydgoszczy. Cieszyły się one tak dużym zainteresowaniem, że wraz z Fundacją Rak’n’Roll postanowiliśmy przygotować jeszcze większe wydarzenie. Na przełomie czerwca i lipca nasz Medbus zawita do aż pięciu miast w północnej Polsce i umożliwi mieszkańcom sprawdzenie stanu swojego zdrowia. Mamy nadzieję, że nie tylko przebadamy setki Polaków, ale przede wszystkim zwrócimy uwagę na to, jak ważna jest profilaktyka – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Obok Medbusu stanie również strefa pacjenta Nationale-Nederlanden. W namiocie przeznaczonym m.in. dla oczekujących na badania, będzie można porozmawiać na temat ubezpieczeń wspierających w przypadku zachorowania na nowotwór.

Udostępnij.