Od poniedziałku, 2 lipca, Muzeum Pomorza Środkowego zaprasza do zwiedzania wystawy czasowej „Powrót Polski na mapę świata”. Ekspozycję zorganizowaną z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będzie można oglądać do 18 listopada br.

Wystawa ma charakter edukacyjny, zwiedzający będzie mógł prześledzić wydarzenia ostatnich lat walk o niepodległość (1914-1918), zobaczyć jak w pierwszych latach po jej odzyskaniu wyglądała odbudowa struktur państwowych, nie było to zadanie proste – Polska była podzielona między trzech zaborców, państwo było bardzo zdezorganizowane. Prześledzić również będzie można jak kształtowały się granice odbudowującego się państwa, jaka funkcjonowała wtedy waluta oraz dlaczego na godle Polski znalazł się orzeł w koronie.

Edukacyjną wystawę planszową będą uzupełniać eksponaty, między innymi atlasy, monety z wizerunkiem Marszałka Polski, waluta używana po odzyskaniu niepodległości, pamiątki falerystyczne czy tarcza z godłem Polski z okresu powstania wielkopolskiego.

Udostępnij.