Beata Chrzanowska, przewodnicząca Rady Miasta Słupska jest kandydatką Platformy Obywatelskiej w walce o fotel prezydenta miasta. To czwarta osoba, ale pierwsza kobieta, która wystartuje w najbliższych wyborach,

O kandydaturze przewodniczącej już wcześniej mówiono w kuluarach. Były to jedynie spekulacje do teraz. Jej kandydaturę do walki o stanowiska prezydenta Słupska zgłosił na posiedzeniu zarządu miejskiej i powiatowej Platformy Obywatelskiej poseł Zbigniew Konwiński. – Naszym zdaniem Beata Chrzanowska jest najlepszą kandydatką do piastowania tej funkcji i na pewno będzie najlepszym prezydentem dla naszego miasta Przede wszystkim jest stąd, żyje tym miastem. Ponadto doskonale orientuje się w sprawach samorządu. Drugą kadencję zasiada w Radzie, której obecnie przewodzi. Takiej osoby miastu potrzeba, a nie celebryty.  mówi Zbigniew Konwiński.

Beata Chrzanowska jest już czwartą osobą, która wiadomo, że wystartuje w wyborach samorządowych. Swój start zadeklarował dotychczasowy prezydent miasta, czyli Robert Biedroń. Chęć startu wyraził także kandydat niezależny Dariusz Kloskowski, emerytowany oficer Marynarki Wojennej i społecznik. Ponadto deklarację składa publicznie także Marian Opiekun. Ten kandydat startował już we wcześniejszych wyborach nie zdobywając znacznego poparcia.

 

Udostępnij.