W Potęgowie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu powiatu słupskiego. W zawodach udział wzięły zwycięskie drużyny z zawodów gminnych, które odbyły się w miesiącu maju i czerwcu w poszczególnych gminach.

Do rywalizacji przystąpiły drużyny w kategorii męskie, kobiece oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze działające przy OSP dziewcząt i chłopców. Zawody rozstrzygane były w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenie bojowe. Osobną konkurencją była musztra, za którą drużyny otrzymały nagrody i wyróżnienia. Rywalizacja była bardzo zacięta, zawody niezwykle pasjonujące, a zawodnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności i sprawności.

W klasyfikacji generalnej Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP z terenu powiatu słupskiego o puchar Starosty Słupskiego Zdzisława Kołodziejskiego wygrała Gmina Kępice na drugim miejscu uplasowała się Gmina Kobylnica, a trzecie miejsce zajęła Gmina Dębnica Kaszubska.

W klasyfikacji zawodów czołowe miejsce zajęły drużyny:

 

 • w grupie męskiej
  1 miejsce – OSP Korzybie
  2 miejsce – OSP Wrząca
  3 miejsce – OSP Sierakowo
  • w grupie kobiecej
  1 miejsce – OSP Korzybie
  2 miejsce – OSP Mielno
  3 miejsce – OSP Wrząca
  • w grupie MDP dziewcząt
  1 miejsce – OSP Korzybie
  2 miejsce – OSP Smołdzino
  3 miejsce – OSP Duninowo
  • w grupie MDP chłopców
  1 miejsce – OSP Duninowo
  2 miejsce – OSP Podgóry
  3 miejsce – OSP Mielno

  Zwycięzcy w grupie męskiej i kobiecej będą reprezentowali powiat słupski na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Zmagania prowadzone były według międzynarodowego regulaminu CTiF. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Słupsku przy współudziale Komendy Miejskiej PSP w Słupsku.

Źródło gmina Potęgowo  

Udostępnij.