Od piątku, 15 czerwca ratownicy wracają na plażę w Ustce.  Przez najbliższe trzy miesiące strzec będą bezpieczeństwa plażowiczów.

Na razie ratownicy wracają z jedynym stanowiskiem. Jednak od 1 lipca na plaży ustawionych będzie już siedem stanowisk. Każde ustawione w odległości stu metrów. Strzeżony łącznie będzie odcinek 700 metrów. Na plaży wschodniej będzie pięć stanowisk, a na wschodniej dwa. Każdego dnia w godzinach od 10 do 18 bezpieczeństwa plażowiczów strzec będzie 25 ratowników WOPR.

Stanowisk ratowników nie będzie w pierwszym sektorze plaży. Będzie on pełnił funkcję sportową. Jednak w tej części kąpieliska ratownicy będą mieli swoją bazę. Stąd apel do odpoczywających, aby nie blokowali pierwszego sektora i nie plażowali w nim.

Na 700 metrach gdzie będzie funkcjonowało kąpielisko w godzinach od 10 do 18 obowiązywać będzie zakaz wchodzenia z psami. Czworonogi będzie można wprowadzić na każdy inny odcinek plaży. Natomiast na teren kąpieliska zarówno po stronie wschodniej jak i zachodniej będzie można wchodzić z psami poza godzinami funkcjonowania. Jednak trzeba zwracać szczególną uwagę na sprzątanie po swoich pupilach.

Udostępnij.