Młodzi wojownicy idą jak burza - GRYF24.pl

Bardzo dobre starty zaliczyli judocy TS Gryf Słupsk. Słupszczanie doskonale spisali się w Międzynarodowym Turnieju Judo, który odbył się w niemieckim Wittenburgu oraz w Międzynarodowym Turnieju Baltic Cup w Gdyni.

W zawodach w Wittenburgu wystartowało 370 zawodników z Niemiec, Holandii i Polski. Dorobek zawodników TS Judo Gryf Słupsk to 11 pucharów wywalczonych przez podopiecznych Ireny Waszkinel i Lidiusza Kaziora.

Wśród chłopców rewelacyjną formę zaprezentował Marcin Wójcik, który zdominował kategorię do 40 kg wygrywając wszystkie walki przed czasem. Pierwsze miejsce w najlżejszej kategorii do 24 kg wywalczył debiutant w Turnieju Międzynarodowym Damian Cyrganowicz.

W grupie dziewcząt bardzo pewnie zwyciężyła Weronika Urbaniak ( 40 kg), która z każdym startem robi ogromne postępy. Na wyróżnienie zasłużyła również Katarzyna Hadziewicz, walcząca w najcięższej kategorii wagowej. Kasia tylko nieznacznie przegrała walkę finałową.

Chłopcy :

1 m-ce Damian Cyrganowicz ( 24 kg),Marcin Wójcik (40 kg)

3 m-ce Łukasz Bielawa (37 kg),Adrian Jakubiniec (43 kg),Andrzej Heimrath (60 kg), Dawid Siemieński( 60 kg),Gniewosz Gawrych ( 55 kg),Dymitrij Janczylik (81 kg)

5 m-ce Karol Sobczyk ( 40 kg)Hubert Żuk (+66 kg)

7 m-ce Jakub Martyna (31 kg)

9 m-ce Filip Rybicki (34 kg)

Natomiast podczas Międzynarodowego Turnieju Baltic Cup, który odbył się w Gdyni słupszczanie wywalczyli trzy medale. W kategorii dzieci srebrny medal w wadze do 57 kg zdobyła Oliwia Szycko.

W grupie młodzików również srebrny medal wywalczył również Wiktor Talewski (46 kg), który wykazał ogromną determinację i wolę walki podczas tych zawodów. Brązowy krążek przypadł Martynie Szaniawskiej (70 kg). Słupszczanka to aktualna Mistrzyni Polski i z każdego turnieju wraca z medalem.

Na 7 pozycji w kategorii juniorów uplasował się Bartosz Szaniawski (81 kg).