Uwaga kierowcy. Od 15 czerwca w Ustce obowiązywać będzie strefa płatnego parkowania. Wprowadzenie strefy na okres sezonu letniego ma przede wszystkim wymusić rotację na parkingach w centrum miasta.

 Ustecka strefa płatnego parkowania obejmuje ulice Zaruskiego, Żeromskiego, Mickiewicza, Leśną, Wczasową, Kopernika, Pogodną, Plac Wolności, Piłsudskiego,  Kościuszki, Kilińskiego, Beniowskiego, Kaszubską oraz Marynarki Polskiej.

Za pierwsze 30 minut parkowania trzeba zapłacić 50 groszy, za godzinę trzy złote. Opłata dzienna wynosi zaś 15 złotych. Można wykupić także miesięczny abonament za minimum 150 złotych. Opłaty za parking można uiścić w ustawionych parkometrach oraz przy użyciu telefonu komórkowego wykorzystującego dostępny system płatności mobilnych.

Możliwość wykupienia abonamentu wyłącznie na jeden pojazd samochodowy przysługuje ~mieszkańcom będącego właścicielem, współwłaścicielem lub użytkownikiem pojazdu. Osoba ubiegająca się o wykupienie abonamentu musi być zameldowana w Ustce na pobyt stały lub czasowy

Kierowcy, którzy nie zapłacą za postój w Strefie Płatnego Parkowania muszą liczyć się z dodatkową opłatą. Za nieopłacony postój lub postój ponad czas opłacony w strefie płatnego parkowania pobierana będzie opłatę dodatkową w wysokości 50 zł. W przypadku gdy nałożona opłata dodatkowa zostanie opłacona w terminie do dwóch dni roboczych od momentu wystawienia wezwania do jej uiszczenia, opłata dodatkowa obniżona jest do wysokości 25 zł.

 

Udostępnij.