Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Daj włos. Dali sobie ściąć włosy, aby wesprzeć fundację Rak&Roll. Włosy posłużą do wykonania peruk dla osób po chemioterapii.

Do akcji  włączyły się do niej dziewczęta z klas fryzjerskich, które strzygły nie tylko koleżanki i kolegów, ale również nauczycieli. – Mam długie naturalne włosy, nie ma problemu, żeby były trochę krótsze. Dzięki temu jakiejś  chorej osobie będzie lżej walczyć z nowotworem – mówi Małgorzata Romankiewicz, nauczycielka ZSP nr 1. w Słupsku.

Włosy w zdecydowanej większości skracały uczennice. Ich fryzury skróciły się przynajmniej o 25 centymetrów.

Włosy, które mają być przeznaczone na peruki muszą być odpowiednio ścięte. Ponadto minimalnie mogą mieć długość 25 cm. Poza  tym nie powinny być farbowane. – Preferowane są włosy naturalne – mówi Małgorzata Mularczyk, nauczycielka przedmiotów fryzjerskich w ZSP nr 1 w Słupsku. – Jednak najważniejsze, aby nie były rozjaśniane. Dzisiaj mieliśmy taki przypadek i tych włosów wysłać nie możemy. Na jedną perukę składają się włosy 10-15 osób. Peruka jest później farbowana i włosy rozjaśniane poddane już wcześniej działaniu substancji chemicznych nie nadają się do tego.

Wszystkie ścięte włosy będą wysłane do Fundacji Rak&Roll. Szkoła zapewnia, że podobne akcję przeprowadzi w przyszłości.

Udostępnij.