XV raz na Akademii Pomorskiej w Słupsku obył się Bałtycki Festiwal Nauki. Impreza to doskonała okazja do promocji uczelni i współpracujących z nią instytucji.

Podczas pikniku naukowego zaprezentowały się wszystkie wydziały, koła naukowe Akademii Pomorskiej. Dużą popularnością wśród odwiedzających cieszyły się między innymi stoiska geografów, pielęgniarek, tor przeszkód przygotowany przez specjalistów z Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego oraz XIX wieczny pokój zaaranżowany przez historyków. O dawnych meblach i zwyczajach opowiadały osoby ubrane w stroje z epoki. Były także warsztaty kaligrafii. Chętni mogli spróbować swych sił w pisaniu prawdziwym, gęsim piórem.

. – Nasza uczelnia chętnie włącza się w tego typu inicjatywy. Można powiedzieć, że wśród dzieci i młodzieży panuje moda na naukę. To właśnie młode osoby najchętniej odwiedzają naszą uczelnię przy takich okazjach. To doskonała okazja do promocji nauki. Trzeba tu powiedzieć, że nasza uczelnia ma się czym chwalić. Prowadzimy wiele badań, których wyniki doceniane są na całym świecie. Ponadto rozpoczęliśmy realizację projektu pod nazwą Słupski Ośrodek Akademicki, który realizujemy między innymi z miejscowymi przedsiębiorcami. Na naszej uczelni zachodzi wiele zmian. – mówi profesor Aleksander Astel, prorektor Akademii Pomorskiej.

Udostępnij.