22 maja podpisano umowę na budowę nowoczesnego kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej w Potęgowie. Wkrótce rozpoczną się prace budowlane. Inwestycja warta niemal 1,5 mln zł zostanie zakończona we wrześniu 2018 r.

W ramach zadania powstanie boisko do piłki nożnej z bieżnią lekkoatletyczną  o wymiarach długości 250 m i skocznią w dal, boisko wielofunkcyjne, a w nim boisko do piłki ręcznej, do koszykówki  i siatkówki,  oświetlenie boiska i terenu, ogrodzenie, trybuny dla widzów, ciągi piesze i komunikacyjne oraz miejsca postojowych. Kompleks będzie przeznaczony na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, organizacji zawodów piłki nożnej, piłki ręcznej czy zawodów lekkoatletycznych.

Roboty budowlane wykona firma ELSIK Sp. z o.o. z Żukowa, wyłoniona w przetargu nieograniczonym. Wartość inwestycji wyniesie 1.290.000,00 zł. Oświetlenie i monitoring zainstaluje FUPH INSTAL-BUD Jerzy Labudda z Luzina. Koszt instalacji wyniesie 123.492,00 zł. Na przeprowadzone prace zostanie udzielona gwarancja 5 lat. Nadzór inwestorski warty 22.755,00 zł przeprowadzi Biuro Obsługi Nieruchomości Piotr Kaszubowski z Żukówka.

Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie zadania w ramach programu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki pod nazwą „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Rozstrzygnięcie konkursu w lipcu br.

To kolejny taki obiekt sportowy w gminie Potęgowo. Podobny powstał w 2016 roku przy Szkole Podstawowej w Łupawie, na który gmina pozyskała dofinansowane z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Udostępnij.