Happening „Słupsk mówi NIE dla łańcuchów!” odbędzie się już jutro przy ul. Nowobramskiej (przy tramwaju). Akcja rozpocznie się o godz. 11.00. Wydarzenie odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Dnia Praw Zwierząt.

To protest uczniów Technikum Weterynarii i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku przeciwko procederowi stałego trzymania psów na uwięzi. W akcji mogą wziąć udział wszyscy chętni przechodnie, symbolicznie przykuwając się łańcuchem do budy i tym samym zaprotestować przeciwko niehumanitarnemu trzymaniu psów na uwięzi, często bez wody i jedzenia. Zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy psa łańcuchowego. W trakcie happeningu młodzież będzie rozdawać ulotki informujące i szerzyć wiedzę o tym, jak reagować, gdy widzimy psa na łańcuchu. Młodzi słupszczanie przygotują także transparenty i plakaty z hasłami wyrażającymi sprzeciw trzymaniu psów na uwięzi.

Protestujemy, ponieważ stałe trzymanie psów na uwięzi jest nadal częstym zjawiskiem, a jest to: niezgodne z prawem i niehumanitarne. Często psy są bez dostępu do wody, na zbyt krótkim łańcuchu. Celem naszej akcji jest próba zmiany świadomości tych, którzy nadal traktują psa jak przedmiot, a nie jak żywą, czującą istotę. Chcemy, by wzrastała świadomość, że pies powinien być przywiązany do człowieka, a nie do budy. Zależy nam, by psy miały godne życie, wodę w misce i jedzenie. Aby były trzymanie zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, czyli, jeśli muszą być na łańcuchu, miał on długość przynajmniej trzech metrów, by pies był z niego spuszczany nie rzadziej niż co 12 godzin i miał schronienie przed zimnem i upałem. Bądźcie z nami 22 maja i poczujcie ciężar łańcucha! – mówi Karolina Pera, współorganizatorka happeningu, nauczycielka w Szkole Mistrzostwa Sportowego W Słupsku.

Wydarzenie jest organizowane w ramach Ogólnopolskiego Dnia Praw Zwierząt przypadającego 22 maja, ustanowionego przez Klub Gaja na pamiątkę przyjęcia przez polski parlament w 1997 roku Ustawy o ochronie zwierząt.

https://drive.google.com/file/d/1a_xqpdlJwuEfIP_zpvkohmmi8uTI3s6H/view

 

ZSI Słupsk

 

Udostępnij.