W sobotę, 19 maja, w godz. 10-14, w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy, przy ul. Głównej 63,  odbędzie się unikatowa wystawa „antycznego” sprzętu elektronicznego, w tym komputerów z poprzedniej epoki. To doskonała okazja do wspomnień dla rodziców i pokazania ich dzieciom jak rodziła się technologia cyfrowa. 

Dla młodych widzów będzie to okazja do zapoznania się ze sprzętem komputerowym, którego używano pod koniec ubiegłego wieku. Nieco bardziej dojrzali staną przed szansą sprawdzenia swoich umiejętności w grach, które towarzyszyły im w dzieciństwie. Na tej samej imprezie będziemy mogli zobaczyć także nowoczesny sprzęt fotograficzny, programy edytorskie i drukarki o zadziwiających możliwościach.

Na wystawie zostanie pokazany sprzęt komputerowy, którego lata świetności przypadają na ostatnią dekadę ubiegłego wieku. Wśród eksponatów pojawią się konsole, dyski, różnego rodzaju komputery, kalkulatory i monitory czy procesory. Wiele z nich nie jest już dziś dostępna w powszechnej sprzedaży.

Dla lepszego zrozumienia tego, jak bardzo zmieniła się współczesna technologia, organizatorzy postanowili zaprosić do udziału osoby wykorzystujące w swojej codziennej pracy nowoczesne komputery. Nie zabraknie więc interesujących pokazów.

Udostępnij.