Dzisiaj kolejna edycja Słupskich Historycznych Czwartków. Tym razem uczestnicy spotkania będą mogli zapoznać się podyskutować na temat tajemnic willi Waltera Schulza, a także słupskich harcerzy.

Tym razem w ramach słupskich historycznych czwartków spróbujemy przybliżyć losy jednej z najładniejszych willi w przedwojennym  Słupsku. Budynek stojący u zbiegu ulic Partyzantów i Podgórnej należał rodziny Waltera Schulza, mistrza malarskiego. W jej posiadaniu były także budynki, w których obecnie znajduje się Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej – mówią organizatorzy.

Sama willa od lat związana jest także ze słupskim harcerzami. W okresie tuz po 1945 roku w szeregach Związku Harcerstwa Polskiego było prawie 10 procent mieszkających w mieście Polaków. Do czasów nam współczesnych historię harcerstwa w Słupsku tworzyły dziesiątki tysięcy osób. – Podczas spotkania będziemy chcieli odtworzyć ich dzieje, powspominać przygody, dawne przyjaźni. Jednym z gości spotkania będzie historyk Waldemar Wiśniewski, były komendant Hufca ZHP w Słupsku. Natomiast Joanna Rutkowska opowie o Walterze Schultzu – dodają organizatorzy.

Początek spotkania o godzinie 18 w Galerii Kameralnej Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Partyzantów. Budynek, w którym odbędzie się spotkania był częścią posiadłości Waltera Schultza.

https://www.facebook.com/events/147534899424469/

Udostępnij.