Podczas mitingu otwarcia sezonu w Białogardzie dsokonale spisała się Marcelina Witek. Słupszczanka rzuciła oszczepem na odległość 66,53 m. Wyszła tym samym na drugą pozycję w tegorocznych listach światowych

 

Zawodniczka Akademii Młodego Lekkoatlety Słupsk rozpoczęła konkurs w Białogardzie od wyniku 62.23, w drugiej kolejce osiągnęła 66.53 – zaledwie 58 centymetrów bliżej od rekordu Polski i zrezygnowała z dalszych prób.

Dotychczasowy rekord Marceliny wynosił 63.31, zapewnił jej złoty medal ubiegłorocznej Uniwersjady w Taipej. Poprzednią życiówką (63.03) słupczanka miesiąc wcześniej sięgnęła po brąz Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy.

Pierwszym sukcesem międzynarodowym Marceliny Witek było ósme miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w 2013 r., rok później uplasowała się na czwartej pozycji (tuż przed Marią Andrejczyk) w Mistrzostwach Świata Juniorów w Eugene.

Ubiegłoroczny sezon był przełomowy dla Marceliny, poza sukcesami w Tajpej i Bydgoszczy zajęła  trzecie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy. Do sobotniego startu w Białogardzie w 11 konkursach przekraczała 60 metrów, w tym aż 9-krotnie w 2017 r.
Od siedmiu lat jej trenerem jest ojciec, Mirosław Witek – trzykrotny mistrz Polski w rzucie oszczepem.

Udostępnij.