Sportowcy nareszcie doczekali się rewitalizacji boiska piłkarskiego w Sycewicach. Przebudowa obiektu pochłonie 1,37 mln złotych, a jej zakończenie zaplanowano na maj przyszłego roku.

Stadion sportowy w Sycewicach zamienił się w duży plac budowy. Sportowców, którzy do tej pory korzystali z tego obiektu, zastąpił ciężki sprzęt. Wszystko po to, by w ciągu zaledwie kilkunastu miesięcy wybudować w tym miejscu nowoczesny kompleks sportowy za blisko 1,4 mln złotych.

Środki pozwolą na wymianę nawierzchni boiska głównego wraz z budową oświetlenia oraz przygotowanie dodatkowego boiska treningowego o nawierzchni trawiastej. Pojawi się też boisko do siatkówki plażowej. Cały teren zostanie ogrodzony, wyposażony w urządzenia do fitnessu i wiaty. Ponadto utwardzone ciągi piesze i pieszo – jezdne oraz elementy małej architektury: tablica informacyjna, kosze na śmieci, stojaki na rowery.

Choć prowadzone w Sycewicach prace są złożone i wymagają sporego nakładu sprzętu, wykonawca zobowiązał się sfinalizować je najpóźniej do końca maja przyszłego roku. Jednak wykonanie robót budowlanych w zakresie obejmującym budowę najważniejszego elementu – boiska głównego – zakończone zostaną już w czerwcu.

Sukcesem kobylnickiego samorządu jest także pozyskanie na realizację tego zadania zewnętrznych środków. Cała inwestycja pochłonie 1 377 600 zł, natomiast dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Turystyki i Sportu wynosi 555 600 złotych.

Udostępnij.