Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku i Centrum Handlowe Jantar serdecznie zapraszają na  warsztaty kiszenia warzyw i owoców  pt. „Młody Słupsk kisi z Biedroniem” – wydarzenie kulinarne z udziałem słupskiej młodzieży i prezydenta Słupska.
Projekt „Młody Słupsk kisi z Biedroniem” ujrzy światło dzienne we wtorek 24 kwietnia w słupskim Centrum Handlowym Jantar. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00. W imprezie weźmie udział około 200 uczniów, którzy wspólnie z Robertem Biedroniem przygotują różnorodne kiszonki oraz potrawy z kiszonych warzyw i owoców. Głównym celem warsztatów jest promocja zdrowego odżywiania, edukacja żywieniowa wśród młodzieży i popularyzacja wiedzy dotyczącej procesów fermentacji. Organizatorem wydarzenia jest Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku i Centrum Handlowe Jantar.
https://www.youtube.com/watch?v=gnjJVHiQ5H8
Inicjatorem przedsięwzięcia jest uczniowska grupa kulinarna „Kisiciele” z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku, prowadzona przez Marcina Kisielewskiego, nauczyciela fizyki i informatyki, wielkiego pasjonata kiszonek i miłośnika fermentacji. Młodzi słupszczanie pasjonują się kiszeniem warzyw i owoców, popularyzują wiedzę dotyczącą procesu fermentacji oraz kultywują bardzo długą w Polsce tradycję kiszenia. Uczniowie swoimi działaniami i inicjatywami zainspirowali prezydenta Słupska Roberta Biedronia – tak narodziła się wspólna koncepcja warsztatów kiszenia warzyw i owoców, mająca za zadanie integrować i aktywizować młodzież poprzez uczestnictwo w oryginalnych i nietypowych wydarzeniach edukacyjnych, z korzyścią dla zdrowia i dobrego samopoczucia.
W programie przewidziana jest też część artystyczna – występy uczniów Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku.
https://www.youtube.com/watch?v=v_TKUKRWCs8
Udostępnij.