Najlepsi młodzi informatycy z Pomorza walczyli w Słupsku. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 obył się konkurs „InfoSłupia”, nad którym opiekę i patronat honorowy sprawują Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Słupska.

 

Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło w eliminacjach szkolnych 394 uczniów z 14 szkół województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego reprezentujących Bytów, Chojnice, Człuchów, Sławno, Słupsk, Sopot, Ustkę i Wejherowo, z których 44 awansowało do półfinału. Ponadto w konkursie wziął też udział jeden uczeń szkoły podstawowej oraz dwóch gimnazjalistów. Uczniowie walczyli o tytuł najlepszego informatyka oraz o nagrodę główną, tj. markowy laptop.

 

Konkurs i nagrodę główną wygrał Grzegorz Boroszko z II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, drugi był Piotr Walendziak z  I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, a trzecie miejsce zajął Jakub Gumowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku. Tytuł najlepszego gimnazjalisty zdobył Maciej Prądzyński z gimnazjum przy II LO w Słupsku.

Udostępnij.