Władze Ustki zachęcają mieszkańców do rejestracji w Miejskim Systemie Powiadamiania SMS. Dzięki temu, szybko i bezpłatnie otrzymają ważne informacje dotyczące tego co dzieje się w mieście, gdzie są roboty drogowe, a także informacje dotyczące konsultacji społecznych.

System działa blisko dwa lata. Jednak nie wszyscy mieszkańcy o tym jeszcze wiedzą. Dlatego samorządowcy z Ustki ruszają z kampanią informacyjną na ten temat. Dzięki systemowi powiadamiania przy pomocy wiadomości tekstowych sms mieszkańcy szybko dowiedzą się o najważniejszych miejskich sprawach. – Chcemy dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców z ważnymi informacjami. Spotykam się z taka opinią, że ktoś z naszych mieszkańców o czymś nie wiedział lub dowiedział się po fakcie. Tak na przykład jest z konsultacjami społecznymi. To doskonała forma dyskusji na tematy miejskie, ważne dla wszystkich mieszkańców – mówi Jacek Graczyk, burmistrz Ustki

O informacjach dotyczących konsultacji społecznych władzom miasta zależy najbardziej. Ponadto Miejski System Powiadamiania SMS informuje o imprezach i wydarzeniach kulturalnych, a także sytuacjach kryzysowych w mieście.

– Sposób rejestracji jest prosty. Wystarczy wysłać SMS z telefonu komórkowego na nr 799 448 399 o treści TAK  w celu rejestracji w systemie. To jedyny koszt, który ponosi mieszkaniec. Jest zgodny z taryfą operatora. Pozostałe sms-y z informacjami miejski są bezpłatne i mieszkańcy nie ponoszą kosztów – dodaje Eliza Mordal z Urzędu Miasta w Ustce.

Istnieje jeszcze możliwość zarejestrowania się w systemie poprzez podanie swojego nr telefonu na stronie internetowej www.ustka.serwersms.pl

Podobne systemy działają z powodzeniem w wielu miastach w Polsce. Władze Ustki liczą, że w najbliższym czasie przybędzie użytkowników Miejskiego Systemu Powiadamiania SMS.

Udostępnij.