Dzięki wsparciu mieszkańców wyremontowane będą dwa fortepiany Słupskiego Ośrodka Kultury. Słupszczanie na naprawę instrumentów zbierali w internecie.

Słupski Ośrodek Kultury ma dwa kilkudziesięcioletnie fortepiany. Instrumenty nie są w najlepszej kondycji.

Nie chciały dać się nastroić. Stanęliśmy więc przed alternatywą zakupu nowych lub remontu tych starych. Padały opinie o konieczności kupna nowych, ale na taki wydatek nie jest nas stać. Według naszego stoiciela to dobre instrumenty z doskonałym wnętrzem, czyli całą mechaniką – mówi Jolanta Krawczykiewicz, dyrektorka Słupskiego Ośrodka Kultury.

Postawiono więc na remont. Jednak i na ten wydatek SOK nie mógł sobie pozwolić. Kolejny raz poproszono więc o pomoc słupszczan. Mieszkańcy wspierali placówkę między innymi przy organizacji imprez kulturalnych. – Urządziliśmy zbiórkę na portalu wspieramkulture.pl i w bardzo szybkim czasie, ku naszej radości udało się zebrać potrzebną kwotę – dodaje Jolanta Krawczykiewicz.

W niespełna kilka tygodni słupszczanie uzbierali ponad pięć tysięcy złotych. Remont pianin rozpocznie się w najbliższych dniach. Pierwsze koncerty na odświeżonych instrumentach mają odbyć się jeszcze wiosną.

Udostępnij.