Ponad 600 zawodników z 57 klubów wystartowało w Copernicus Judo Cup, który odbył się w Toruniu. Świetny występ zaliczyli zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk, którzy wywalczyli aż 14 medali i zajęli 1 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Gryfita Dymitrij Janczylik ( 81 kg). Słupszczanin, który walczył w kategorii juniorów młodszych, wszystkie 4 pojedynki zakończył przed czasem. Janczylik walczył bardzo efektownie wykonując spektakularne i widowiskowe akcje techniczne zarówno w stójce jak i parterze.

Wojownicy Gryfa Słupsk do swoich pojedynków podchodzili bardzo ambitnie i z  ogromną determinacją. Aż sześć dziewcząt z Gryfa Słupsk stanęło na podium. Bardzo skutecznie walczyły Katarzyna Mikołajczyk oraz Katarzyna Hadziewicz. Judoczki z Gryfa wygrywając swoje walki przed czasem potwierdziły, że już teraz należą do najlepszych zawodniczek w kraju.

Wyniki słupskich judoków:

dzieci:

1 m-ce Damian Cyrganowicz ( 23 kg),Katarzyna Hadziewicz ( +55 kg)

2 m-ce Łukasz Bielawa (36 kg),Weronika Urbaniak ( 42 kg), Maria Musiałek (46 kg)

3 m-ce Szymon Marciniak ( 26 kg), Hubert Żuk (+60 kg), Hania Chmielnicka ( 42 kg),Oliwia Szycko (55 kg)

5 m-ce Zuzanna Martyna (42 kg)

7 m-ce Andrzej Heimrath( 60 kg)

młodzicy :

1 m-ce Katarzyna Mikołajczyk ( 70 kg),Wiktor Talewski (46 kg)

2 m-ce Jakub Nieznalski ( 50 kg)

juniorzy młodsi:

-1 m-ce Dymitrij Janczylik ( 81 kg)

-2 m-ce Gniewosz Gawrych ( 55 kg)

Już w najbliższy weekend słupscy judocy walczyć będą na Międzynarodowym Turnieju Judo w Greifswald ( Niemcy)