W najbliższy weekend najlepsze piłkarki ze związku Sprawni Razem Szkół Specjalnych z całej Polski zmierzą się w Słupsku. Faworytem do tytułu mistrza kraju są gospodynie.

W dniach 13 – 15 kwietnia 2018 SOSW ze Słupska i Uczniowski Klub Sportowy będą gospodarzem Finałów Mistrzostw Polski Szkół Specjalnych ZSS „SPRAWNI – RAZEM” w piłce nożne dziewcząt . Areną zmagań będzie hala sportowo-widowiskowa Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupsku, ul. Niedziałkowskiego 2 . W finałach wystąpi 8 drużyn wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich oraz ubiegłoroczny V-ce Mistrz Polski drużyna województwa Pomorskiego złożona z 4 uczennic SOSW w Słupsku oraz po jednej SOSW z Bytowa, ZSS w Czersku i 2 PZKS w Wejherowie. Drużyna prowadzona jest przez trenerów Wiesława Romańskiego z SOSW w Słupsku i Aureliusza Kosmacińskiego W latach 2006 – 2017 POMORZE stawało 9 razy na podium zdobywając 1 złoty 5 srebrnych i 3 brązowe medale.

Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Dziewcząt będą 30 imprezą rangi mistrzostw Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni – Razem terenie miasta Słupska od 2004 roku organizowane przez nauczyciela W-F w SOSW w Słupsku Wiesław Romańskiego. W 2004 roku były Ogólnopolskie Jesienne Biegi Przełajowe, następnych koszykówka chłopców i dziewcząt, LA, piłka nożna dziewcząt na boiskach trawiastych. W trakcie uroczystego otwarcia Mistrzostw nastąpi podsumowanie obchodów jubileuszu 25 – lecia działalności stowarzyszenia Sprawni – Razem, które zostało powołane w 1992 w Warszawie. Z tej okazji uczniowie SOSW, którzy Słupsk na zawodach Międzynarodowej Federacji INAS zdobywali medale otrzymają pamiątkowe statuetki.

Udostępnij.