Dzisiaj rusza cykl spotkań poświęconych historii Słupska. Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na „Historyczny czwartek” w Baszcie Czarownic.

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej od blisko trzech lat organizuje historyczne spotkania w Ustce. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, dlatego postanowiono podobne spotkania przygotować w Słupsku. Pierwsze już dzisiaj. Poświęcone będzie wydarzeniem z marca 1945 roku. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na nurtujące słupszczan od lat pytania dotyczące podpalenia miasta. Gośćmi specjalnymi pierwszego czwartkowego spotkania w Słupsku będą pracownicy Instytutu Historii Akademii Pomorskiej w Słupsku profesor Wojciech Skóra i profesor Zenon Romanow. Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

– Liczymy, że spotkania staną się okazją do historycznych dyskusji o Słupsku. Mamy nadzieję, że słupszczanie będą przychodzić na nie ze swoimi opowieściami i wspomnieniami. Zależy nam na aktywnym udziale zwykłych ludzi. Historyczne Czwartki to otwarte spotkania dla każdego. Każdy może być gościem i bohaterem, każda historia domu, rodziny, zdjęcia, przedmiotu może być tematem spotkania. Zachęcamy, odkurzcie stare przedmioty ze strychów i piwnic, przypomnijcie ciekawe wspomnienia, podzielcie się tym, co związane z miastem – mówią organizatorzy.

Początek pierwszego spotkania dzisiaj o godzinie 18. Wstęp jest wolny.

Udostępnij.