Rozbiegana Ustka na fali – to jedno z tegorocznych haseł, którymi zachęcają do aktywnego wypoczynku samorządowcy z Ustki. Z myślą o rosnącej liczbie biegaczy i miłośników nordic walking w Ustce odbędzie się cykl biegów.

RAND PRIX USTKI „Rozbiegana Ustka na fali” to cykl zwodów, podczas sześciu zorganizowanych biegów, które odbędą się w Ustce od maja do października bieżącego roku. – Dodatkowo planowane są zawody dla niezaawansowanych na dystansie 3 km, biegi dla młodzieży oraz marsze nordic walking. Cykl ma na celu popularyzację biegania jako elementu zdrowego stylu życia oraz promocję miasta Ustka i jego walorów turystycznych – mówi Jacek Graczyk, burmistrz Ustki

W pierwszym, próbnym biegu na dystansach 5 i 10 km wzięło udział ponad 60 osób. Kolejny bieg promocyjny odbędzie się 14 kwietnia. Cykl właściwy rozpocznie się 12 maja. Zawody organizowane będą raz w miesiącu, do października.

Start i meta biegów znajdują się przy zejściu na plażę z Traktu Solidarności. Trasa wiedzie po terenach leśnych i traktach pieszych. Warunkiem sklasyfikowania w podsumowaniu GRAND PRIX jest udział w co najmniej 4 biegach. Do biegów klasyfikowanych obowiązują zgłoszenia i wpisowe w wysokości 10 zł. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem portalu dostępnego pod adresem: osir.ustka.pl.

Dla najlepszych i nie tylko, przygotowane będą atrakcyjne nagrody. – W kategorii OPEN kobiet i mężczyzn przewidziano puchary oraz nagrody finansowe. Za I miejsce 1500 zł, II miejsce – 1000 zł, III miejsce – 500 zł. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą przynajmniej 3 biegi z 6, otrzymają pamiątkowy medal GRAND PRIX „ ROZBIEGANA USTKA NA FALI”. Oficjalna ceremonia zakończenia cyklu odbędzie się w 20 października 2018 roku – mówi Stanisław Podlewski, dyrektor OSIR Ustka.

Udostępnij.