Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych Słupsku organizują cykliczną akcję „Na przejściu bezpieczniej!”. Młodzież rozpoczęła przedsięwzięcie w Dębnicy Kaszubskiej.

Słupscy uczniowie z klas o profilu policyjnym wychodzą poza mury szkolne i uświadamiają lokalną społeczność o konieczności korzystania z przejścia dla pieszych. Akcja jest odpowiedzią licealistów na alarmujące i zatrważające w ostatnich latach krajowe statystyki potrąceń, w tym wypadków śmiertelnych, do których dochodzi poza przejściem dla pieszych. Działania młodzieży wspierają funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Młodzież rozpoczęła przedsięwzięcie w Dębnicy Kaszubskiej. Uczniowie wspólnie z policjantami wręczali przechodniom elementy odblaskowe i ulotki informacyjno – edukacyjne. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem.

Akcja „Na przejściu bezpieczniej!” będzie realizowana przez młodych słupszczan również w Słupsku i Kobylnicy, a także w kilku innych miejscowościach w powiecie słupskim. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Robert Zając, dyrektor administracyjny w Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym przy ZSI w Słupsku.

 

ZSI Słupsk

Udostępnij.