W przyszłym roku w Słupsku będzie otwarte nowe schronisko dla bezdomnych zwierząt. Obiekt ma być nowoczesny i pełnić także rolę edukacyjną. Jego budowa rusza jeszcze w tym miesiącu.

Schronisko zgodnie z założeniem, kosztować będzie niespełna sześć milionów złotych. Przetarg na jej realizację wygrała trójmiejska firma Proinvest Partner. – Trochę przeciągnęły się nam procedury związane z przetargiem – przyznaje Karolina Chalecka z Urzędu Miasta w Słupsku. – Wszystko przez to, że ceny usług budowlanych i materiałów poszły w górę. Aby zmieścić się w planowanych kosztach musieliśmy nieco przerobić projekt. Zrezygnowaliśmy między innymi z budowy sali multimedialnej, w której miały być prowadzone zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Zajęcia będą jednak prowadzone. W tym celu będziemy korzystali z sąsiadującej ze schroniskiem sali Słupskich Wodociągów.

Dotychczasowe, przestarzałe schronisko od kilkudziesięciu lat znajduje się przy ul. Portowej. Mieści się na parceli sąsiadującej z ruchliwą trasą na Ustkę. Od lat mówiono o konieczności jego przeniesienia w spokojniejsze miejsce. Nowe schronisko zajmie hektarową działkę przy ul. Sportowej, w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków. Na działce powstaną nowoczesne boksy. Miejsce w nich znajdzie 170 psów i 80 kotów.

W budowę schroniska oprócz miasta zaangażowana jest także Ustka oraz gminy Smołdzino, Kobylnica, Damnica, a gmina wiejska Ustka.

Udostępnij.