Jakub Nawrot z TS Judo Gryf Słupsk zdobył w Warszawie brązowy medal Pucharu Polski w Judo. Pozostali słupszczanie również zaprezentowali się bardzo dobrze. 

W miniony weekend w Warszawie odbył się Puchar Polski juniorów w judo.W zawodach tych startowali zawodnicy z roczników 1998-2000. W tej grupie wiekowej najmłodsi ,bo z rocznika 2000 było 3 judoków TS Judo Gryf Słupsk ,którzy bardzo dobrze zaprezentowali się w w tak silnym turnieju.

Rewelacyjnie walczył Jakub Nawrot ( 73 kg). W walkach eliminacyjnych pewnie pokonał rywali z Płocka oraz Skierniewic. W walce półfinałowej słupszczanin uległ po bardzo wyrównanej walce reprezentantowi Piły Adamowi Stodolskiemu.O brązowy medal Nawrot zmierzył się z Piotrem Kokoszą (Sosnowiec). O zwycięstwie decydowała dogrywka, w której skuteczny rzut wykonał słupszczanin i to on wywalczył brązowy medal. To kolejny bardzo dobry start Gryfity ,który już dwukrotnie w swojej karierze zdobywał medale Mistrzostw Polski.

Jakub Nawrot jest uczniem II  klasy Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Słupsku. Na 7 pozycji sklasyfikowani zostali Aleksander Plombon ( 66 kg) oraz Bartosz Szaniawski ( 81kg). Obaj judocy z Gryfa Słupsk zaprezentowali się dobrze zdobywając miejsca punktowane i tylko trochę szczęścia zabrakło, by i oni mogli cieszyć się z medali.

Już za 2 tygodnie odbędą się w tej grupie wiekowej Mistrzostwa Polski .

Udostępnij.