Polski Związek Piłki Nożnej pokryje koszty leczenia Pawła Kryszałowicza. Najbardziej znany słupski piłkarz poinformował, że zmaga się z nowotworem. Ruszyła zbiórka pieniędzy na jego leczenie.

 

Jak podaje portal onet.sport, Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, poinformował, że PZPN zapłaci za leczenie Kryszałowicza. „Paweł Kryszałowicz – ten mecz musisz wygrać. Jesteśmy z Tobą. Temat ogarnięty. Teraz leczenie i spokój” – napisał na Twitterze.

Paweł Kryszałowicz w reprezentacji Polski rozegrał trzydzieści trzy spotkania. Po raz pierwszy w Biało-Czerwonych barwach zagrał w 1999 roku, kiedy to Polacy grali ze Szwecją. Wywalczył awans na mistrzostwa świata w Korei Południowej i Japonii. Strzelił tam jedną z bramek dla naszej kadry w meczu przeciwko Stanom Zjednoczonym.

Kryszałowicz jest wychowankiem Gryfa Słupsk, ale w czasie swojej kariery reprezentował barwy Zawiszy Bydgoszcz, Amiki Wronki, Wisły Kraków i Eintrachtu Frankfurt. Na leczenie byłego reprezentanta Polski, który zmaga się z rakiem jelita, potrzeba było 150 tysięcy złotych

Paweł Kryszałowicz jest ciężko chory i potrzebuje pomocy

Udostępnij.