Podsumowano pilotażowy, preakceleracyjny program startupowy „WySTARTtuj w Słupsku”. To projekt dla młodych przedsiębiorców.

Program WySTARTuj w Słupsku był realizowany między innymi przez samorząd. W jego realizację zaangażowani byli specjaliści Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. W ramach inicjatywy pod koniec listopada ruszył program preakceleracyjny dla młodych przedsiębiorców, którzy mogli skorzystać z szerokiej gamy warsztatów, które poruszały tematy modeli biznesowych, sprzedaży, marketingu, narzędzi wsparcia oraz form finansowania. Poznali tajniki dobrego pitchingu i globalizacji swojego produktu. Ponadto każdy z uczestników mógł skorzystać z dwóch godzin spotkań 1:1 z mentorami.

Podczas warsztatów i indywidualnych sesji mentoringowych, uczestnicy  mieli okazję popracować z osobami, które same są przedsiębiorcami i dodatkowo pomagają innym rozwijać swoje Start-upy.
Celem  programu był: rozwój przedsiębiorczości i zbudowanie środowiska startupowego w Słupsku. W ramach programu odbywał  się szereg spotkań otwartych, w których wzięło udział około 350 osób, doradztwo oraz konsulting dla osób myślących o założeniu firmy w obszarach nowych technologii.

Finałowa gala odbyła się w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. – Dumny jest bardzo, że udało się pomyślnie przeprowadzić ten program i możemy mówić o wielkim sukcesie, bo powstały w naszym miescie pierwsze starupowe firmy – mówi Robert Biedroń, prezydent Słupska. – To trochę tak jest ze ślubami, które jak większość wie uwielbiam udzielać. To także taka nowa droga życia.

Z pośród założonych w ramach programu firm komisja wybrała dziewięć, a trzy z nich, najlepiej zapowiadające się zostały nagrodzone.  Pierwsze miejsce zajęli : Anita i Krzysztof Bogdańscy – z pomysłem ekologicznych Baniek Mydlanych, drugie  Mateusz Dynak z portalemsportowym, a trzecie Damian Kwieciński, który zaprezentował portal zrzeszający trenerów personalnych i małe kluby sportowe.

To nie koniec wsparcia słupskich startupów, gdyż w ramach projektu Rewitalizacji Miasta Słupska zaprojektowana i oddana do użytku zostanie nowoczesna przestrzeń co-workingowa przeznaczona właśnie dla środowiska startuowego – Takiego miejsca w Słupsku jeszcze nie ma. A jest ono potrzebne i ważne, na co wskazują doświadczenia innych miast – dodaje Robert Biedroń.

 

Udostępnij.