Paweł Kryszałowicz, były reprezentant Polski, a obecnie szef Gryfa Słupsk ma raka. Ruszyła zbiórka pieniędzy na jego leczenie.

 

Pawła Kryszałowicza słupszczanom przedstawiać nie trzeba. To piłkarz z naszego miasta, który zrobił wielką karierę. Po jej zakończeniu wrócił do rodzinnego miasta i zajął się Gryfem.

Były piłkarz zapadł na ciężką chorobę, raka jelit. Leczenie jest drogie, dlatego Paweł potrzebuje pomocy. Na pierwszy etap leczenia 43-latka potrzebna jest kwota 150 tys. zł. Zbiórka pieniędzy prowadzona jest za pomocą platformy pomagam.pl. Kryszałowicz ma zamiar poddać leczeniu konwencjonalnemu i terapii naturalnej, która ma wspomóc leczenie onkologiczne.

Paweł jest byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej, całe swoje życie poświęcił footballowi. Trenował od dziecka , aby zrealizować swoje największe marzenie-grę z orzełkiem na piersiach .Wszystko było podporządkowane temu celowi. Po drodze musiał pokonać wiele trudności i zmierzyć się z niejedną kontuzją .Ostatnio usłyszał diagnozę lekarza-rak jelita. Jest już po pierwszym zabiegu , ale przed nim najważniejszy mecz życia ! Paweł gra o swoją rodzinę , przyszłość, Paweł gra teraz o życie! Nie raz powtarzał, że piłkarzem jest się całe życie , ponieważ  to bardziej kwestia charakteru niż wykonywanego zawodu .Udowadnia to szczególnie teraz, gdy choroba spadła znienacka, podstępnie, w trudnej sytuacji która wielu z nas by załamała. Paweł się nie poddaje, nie interesuje go gra na niebieskim stadionie -on woli zieloną murawę ;) Przed Pawłem ciężkie leczenie onkologiczne ,które chce wzmocnić metodami naturalnymi .Chce połączyć obie terapie aby żyć, dlatego dziś potrzebuje Cię w swojej drużynie ! Zbieramy środki na suplementację, leczenie metodami naturalnymi, które zwiększą szansę na wyzdrowienie oraz na wyjazd Pawła do specjalistycznej kliniki w Meksyku lub w Niemczech .Dziś czas jest niezwykle cenny, liczy się każda godzina , każdy dzień. Prosimy Was o wsparcie i przekazywanie środków na leczenie Pawła .Za każdą wpłatę i udostępnienie serdecznie dziękujemy .Dołącz do naszej drużyny!!” – czytamy w apelu.

https://pomagam.pl/9gctbzns

43-letni dziś Paweł Kryszałowicz w reprezentacji Polski rozegrał 33 mecze, w których strzelił 10 goli. Najbardziej pamiętne jest jego trafienie z meczu mistrzostw świata 2002. W trzeciej kolejce fazy grupowej Polacy pokonali Stany Zjednoczone 3:1, a Kryszałowicz zdobył bramkę na 2:0. Pochodzący ze Słupska zawodnik związany był Gryfem, gdzie był nie tylko piłkarzem, ale potem także dyrektorem. Grał również w Amice Wronki, Wiśle Kraków, Zawiszy Bydgoszcz, Eintrachcie Frankfurt i SC Wilhelmshaven.

Udostępnij.