Słupsk może poszczycić się kolejnym muralem. Tym razem kolorowa praca powstała w Specjalny Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Bajkowe wizerunki słupskich zabytków wymalowali aktywiści z fundacji Indygo.

Mural przedstawiający między innymi słupskiego gryfa, ratusz, zamek i basztę czarownic powstał na korytarzu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Miejsce szkoła wybrała nie przypadkiem, bo piętro, na którym powstał malunki jest dedykowane naszemu miastu. – Piętra w naszym ośrodku są tematyczne. To akurat poświęcone jest naszemu miastu. Ten mural jest elementem nauki regionalizmu, a do tego tymi kolorami cieszy oko – mówi Magdalena Skóra, dyrektor SOSW w Słupsku.

Autorami muralu są działacze fundacji Indygo. To kolejne ścienne malowidło w ich wykonaniu. Prace przy ostatnim zajęła dwa tygodnie. Obrazy, które powstały przedstawiają słupskie zabytki w nieco innej formie i kolorystyce. – Jesteśmy przyzwyczajeni do konkretnych kolorów naszych zabytków. Tu je przedstawiamy nieco inaczej, fantazyjnie, a nawet bajkowo – mówi Jacek Szuba, prezes Fundacji Indygo

Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego planuje jeszcze w pobliżu murali ustawić kolejne ławki oraz kosz na śmieci przypominające te na słupskich ulicach. Nie wykluczone, że przy muralu stanie prawdziwa miejska latarnia.

Udostępnij.