Ruszył budżet obywatelski w Ustce - GRYF24.pl

Od poniedziałku  mieszkańcy Ustki mogą zgłaszać swoje pomysły na inwestycje w ramach Budżetu Obywatelskiego. Do podziału jest pół miliona złotych.

– Nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego potrwa aż do 13 kwietnia. Jeśli zastanawiacie się czy wasz pomysł ma szanse powodzenia, jeśli nie wiecie jak napisać wniosek lub od czego zacząć, zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na pytania, udzielimy wszelkiej pomocy. To właśnie mieszkańcy wiedzą najlepiej czego brakuje w ich otoczeniu, wspólnie możemy rozwijać Ustkę – mówi Eliza Mordal z usteckiego ratusza.

Projekty mogą dotyczyć pomysłów inwestycyjnych (np. modernizacja ulicy, budowa placu zabaw, zakup ławek itp.) oraz społecznych w zakresie kultury, edukacji, rekreacji czy sportu (np. organizacja imprezy, spotkania, koncertu itp.).

W ubiegłych latach jako pomysły inwestycyjne zgłoszono między innymi budowę infrastruktury do uprawiania sportów ekstremalnych (YOUNGSPOT), czy zagospodarowanie terenu przy obecnej Szkole Podstawowej nr 3. Mieszkańcy napisali także projekty na drobniejsze inwestycje tj. budowa chodnika do śmietników przy ul. Kosynierów. Pomysł, mimo, że nie zwyciężył w głosowaniu, został zrealizowany. Wszystkie zgłaszane wnioski są dla nas sygnałem, czego mieszkańcy potrzebują i są one w miarę możliwości realizowane. W projektach społecznych mieszkańcy postawili głównie na organizację imprez, w tym roku zrealizujemy aż dwie zgłoszone w Budżecie 2017: Pożegnanie lata (1 września br.) oraz Święto Ulicy Marynarki Polskiej (15 września br.)

Czasu jest bardzo dużo, zachęcamy, zapraszamy!

Osoby do kontaktu:

Lp. Jednostka merytoryczna Imię i nazwisko Telefon Mail
1. Wydział Inwestycji, Infrastruktury Komunalnej
i Ochrony Środowiska
Bernard Kowalczyk

Elżbieta Mierzejewska

59 8154312

59 8154311

bkowalczyk@um.ustka.pl

emierzejewska@um.ustka.pl

2. Wydział Spraw Społecznych, Oświaty,

Kultury i Sportu

Piotr Wszółkowski

Dorota Szcześniak-Abramczyk

59 8154329

59 8154370

pwszolkowski@um.ustka.pl

dszczesniak@um.ustka.pl

3. Wydział Promocji i Komunikacji
Społecznej
Włodzimierz Wolski

Magdalena Matusiak

59 8154384

59 8154350

wwolski@um.ustka.pl

mmatusiak@um.ustka.pl

4. Wydział Gospodarki Przestrzennej Małgorzata Bugajewska

Aldona Remelska

59 8154321

59 8154322

mbugajewska@um.ustka.pl

aremelska@um.ustka.pl

5. Wydział Gospodarki Nieruchomościami Alicja Cybulska

Krzysztof Stodoła

59 8154331

59 8154335

acybulska@um.ustka.pl

kstodola@um.ustka.pl

6. Wydział Obsługi Informatycznej Ewa Wieczorek

Mariusz Książkiewicz

59 8154338

59 8154343

ewieczorek@um.ustka.pl

mksiazkiewicz@um.ustka.pl

7. Sekretarz Danuta Groszek 59 8154304 sekretarz@um.ustka.pl
8. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustce  

Stanisław Podlewski

59 8145586  

stasiu2015@in

 

Więcej informacji:

Facebook/ Budżet Obywatelski Ustka

ustka.wybiera.pl

Udostępnij.