Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mieszkańcowi powiatu słupskiego. Mężczyznę za kradzież perfum wartości 650 złotych zatrzymali dwaj dzielnicowi z Komisariatu II w Słupsku.

Dwaj dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Słupsku, asp. Romuald Staniaszek oraz asp. Marek Koniewski, w trakcie patrolu rejonu służbowego na osiedlu Niepodległości w pobliżu jednego z centrów handlowych zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok nagle przyspieszył i zmienił kierunek marszu.

To zachowanie spowodowało podjęcie interwencji, w trakcie której okazało się, co było faktycznym powodem takiego zachowania. 23-letni mieszkaniec Słupska twierdził, że wyszedł z galerii handlowej, w której zupełnie bez celu spędzał czas. Funkcjonariusze, nie dając wiary, sprawdzili zawartość plecaka, który mężczyzna nerwowo trzymał w dłoni. Okazało się, że wewnątrz znajdują się opakowania z markowymi perfumami. Mężczyzna podczas rozmowy z funkcjonariuszami nie był w stanie kłamać i przyznał się, że ukradł je przed kilkoma minutami w pobliskim sklepie – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji

Policjanci, sprawdzając tę informację, potwierdzili po przeglądnięciu monitoringu sklepowego kradzież dwóch wartych 650 złotych flakonów z perfumami. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz funkcjonariusze, mając zebrany materiał dowodowy, ustalają, czy podejrzany mógł mieć związek z innymi podobnymi przestępstwami.

Policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że nabywanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa, np. kupowanie perfum od przygodnie napotkanych osób, może narazić kupujących na odpowiedzialność karną za paserstwo.

 

KMP SŁUPSK

Udostępnij.