18 pączków w 10 minut zjedli najwięksi pączkożercy na Pomorzu. W słupskiej redakcji Radia Koszalin 18 raz obyły się Radiowe Mistrzostwa Pączkowe. Oprócz słuchacz rywalizowali ze sobą także dziennikarze i rzecznicy prasowi.

Radiowe zawody w jedzeniu pączków na czas są najstarszymi tego typu mistrzostwami w kraju. W słupskiej redakcji do rywalizacji stanęło kilku mężczyzn i jedna pani. Zadanie było proste. Zjeść jak najwięcej pączków w 10 minut. Do rywalizacji stanęło sześciu panów. Tomasz Wawrowski i Tomasz Marzec zjedli po 18 kalorycznych bomb. – To wyrównanie mojego rekordu – mówi Tomasz Wawrowski. – Nie jadłem od wczoraj.

Rekord wyrównał także Tomasz Marzec. – Teraz muszę spalić te kalorie, ale na pewno coś jeszcze smacznego dzisiaj zjem – śmiał się po zakończeniu zawodów.

Po radiosłuchaczach przy stole zasiedli słupscy dziennikarze reprezentujący poszczególne redakcje. Tutaj także pierwsze miejsce ex aequo wywalczyli dwaj panowie. Marcin Prusak z Radio Koszalin i Robert Gębuś z Dziennika Bałtyckiego. Obaj w pięć minut zjedli po osiem pączków.

Udostępnij.