Zamiana organizacji ruchu przy ul. Wojska Polskiego. Już za kilka dni nie będzie można przejechać przez deptak w ulicę Wileńską, w stronę dworca autobusowego.

Zmiana ma wejść w życie w pod koniec tygodnia. Nie będzie można przejechać przez deptrak od strony ulicy Wileńskiej, ani skręcić w stronę dworca PKS od strony ulicy Wojska Polskiego.

Zmiana wymuszona jest ze względów praktycznych. Przejeżdżające przez deptak samochody niszczą go. Jak mówi wiceprezydent Marek Biernacki zamknięcie przejazdu jest powrotem do organizacji ruchu sprzed kilku lat. – Nasi poprzednicy nie wiedzieć czemu dokonali zmiany, ale jest ona kiepska – mówi Marek Biernacki, wiceprezydent Słupska. – Przede wszystkim przejeżdżające przez deptak auta niszczą płyty. One najzwyczajniej w świecie pękają.

To nie jedyne zmiany jakie szykują się w organizacji ruchu na Wojska Polskiego. Już wiosną będą wprowadzone kolejne ograniczenia w poruszaniu się pojazdów po deptaku. Powstaną na przykład wyznaczone miejsca parkingowe, w których będą mogły zatrzymać się auta dostawcze.

Udostępnij.