Dobiegł końca pierwszy etap remontu słupskiego ratusza. Miasto wydało na ten cel półtora miliona złotych. To zaledwie ułamek pieniędzy potrzebnych na kompleksowy remont magistratu.

Pierwszy krok przy remoncie zabytkowego obiektu wykonany. Przez ostatnie miesiące ekipy fachowców pracowały między innymi przy elewacji, stolarce okiennej oraz odświeżały klatki schodowe w ratuszu. Remont przeprowadzono w oparciu o wytyczne konserwatora zabytków. Miasto na ten cel wydało półtora miliona złotych. – W pierwszym etapie wykonaliśmy najważniejsze prace – mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Słupska. – Jest to chociażby naprawa elewacji wieży. Naprawione zostały także miejsca, w których po prostu ciekło.

Chociaż prace na tym etapie zakończy się będą kontynuowane. W tym roku miasto na remont ratusza przeznaczy kolejne półtora miliona złotych. Budynek słupskiego magistratu jest w nie najlepszej kondycji. Na kompleksowy remont potrzeba znacznie większej kwoty. – Zdaję sobie sprawę, że to kropla w morzu potrzeb. Jednak wykonujemy remont etapami w miarę naszych możliwości. Ostatni etap zaplanowaliśmy na rok 2019 – dodaje Robert Biedroń, prezydent Słupska

Słupski ratusz uchodzi za jeden z najpiękniejszych w kraju. Neogotycki, ceglany budynek został wzniesiony w 1901 roku

Udostępnij.